אימון קוגניטיבי בבית באמצעות רכישת תוכנה, דומה בהרבה מובנים לקניית אופני כושר הביתה, שלרוב לא נעשה בהם שימוש והם מעלים אבק במחסן. בבריין טריין קיים מגוון תוכנות רחב ועדכני ההופך את שגרת האימונים לרב-גונית ומהנה, במקום למונוטונית. בבריין טריין נבנית לכל לקוח תכנית אימונים אישית בהתאם ליכולתו ורצונו, לאחר תהליך הערכה. במכון צוות מדריכים מנוסה ומקצועי, שמספק הכוונה ומשובים.העבודה במכון היא אמנם אישית, כל אחד לפי הקצב שלו, אך האימון לצד מתאמנים נוספים בטווח גילאים דומה, יעיל פי כמה וכמה מאימון אישי. אימון שכזה מעודד מוטיבציה ומגדיל את הסיכויים להתמדה באימונים.

כושר קוגניטיבי הוא היכולת של המוח לחשוב, לשקול, להבין ולפתור בעיות. חיי היום-יום שלנו מלאים בפעילויות קוגניטיביות. כשאנו מבצעים שליפת שמות מן המאגר שבמוחנו, חישוב פשוט, תיכנון וזכירת סדר היום שלנו, מחפשים את מפתחות המכונית ונוהגים ברחובות העיר.

לפיתוח הכושר הקוגניטיבי באופן סדיר, יש חשיבות עצומה בהאטה של תהליכים תלויי גיל. ידוע שאימון סדיר של המוח, בדומה לאימון גופני, מבטיח שיפור ושמירה על הכושר הקוגניטיבי. כולנו רוצים לשמור על כושר. על אחת כמה וכמה, על כושר המוח.

המכון מיועד לכל הגילאים ומומלץ במיוחד לגילאי +45. האימון מיועד לאנשים בריאים ובעלי מודעות להשפעת הזמן על כושר המוח. למי שרוצה לשמור על כושר המוח לאורך זמן.

האימון מתקיים בקבוצות קטנות, אך קצב ההתקדמות של כל אחד הוא אישי. האימון כולל מגוון רחב של כלים ושיטות, בניית תוכנית אימון אישית לכל מתאמן, ליווי והדרכה של מדריכים מנוסים ומקצועיים.

אימון רצוף וקבוע מסייע לשמור על כושר המוח ויש אף עדויות מדעיות שאימון בשיטה שבה מכון בריין טריין עובד יש תרומה משמעותית להקטנת ההסתברות למחלת האלצהיימר. עם זאת, האימון אינו מתיימר לרפא או לחסן בפני אלצהיימר או דמנציה.